Kobieta

Końcówki do mopów

Są trzy rodzaje: sznurkowe i WRAPPy i z wiskozy. Sznurkowe i WRAPPy często są mylone ze sobą. Sznurkowe są robione z uplecionego sznurka, WRAPPy z oplotu bawełnianego – czyli warkocza bawełny oplecionego nitką, aby nie rozsypał się. Podobnie jak w ścierkach włókninowych, nie ma końcówek mop czysto bawełnianych. Zarówno sznurek jak i oplot musi mieć dodatek syntetyku. Wiskozowe są w wielu rodzajach, u nas mamy paskowe z wiskozy takiej jak podłogowa i z cienkiej wiskozy – gdzie paski są w kształcie dredów. Te ostatnie sa bardzo trwałe i doskonale chłonne. Końcówka do mopów przeznaczona jest do ręcznego sprzątania różnych powierzchni na mokro. Nie może być używana do sprzątania powierzchni mających kontakt z żywnością. Końcówki do mopów mogą być używane z detergentami, pastami, proszkami szorującymi itp. środkami myjącymi. Nie powinno się używać z środkami żrącymi Nie wskazane jest używanie końcówki do mopów do sprzątania powierzchni posiadających ostre wystające części.

  • Mopy idealne do każdego rodzaju podłogi.
  • Mopy szczególnie polecane do parkietów i paneli.
  • Mopy nie rysujące powierzchni.
  • Mopy łatwo docierają do wszystkich zakamarków.
  • Mopy posiadają doskonałe właściwości wchłaniania wody
  • Mopy są bardzo bardzo wytrzymałe.

Końcówka uniwersalna, wymienna do mopa sznurkowego. Idealna do domu jak i do zakładów pracy. Przeznaczona do czyszczenia zabrudzonych podłóg, dobrze zbiera wodę, kurz i błoto.

Mop paskowy

Zrobiony z długich pasków chłonnego materiału, np. mikrofibry. Czasem paski pokrywa specjalny nadruk, który pomaga usuwać brud. Są modele, które mają obrotowe główki, dzięki czemu łatwiej im dotrzeć do wszystkich zakamarków. Mop dobry do powierzchni, które nie są idealnie równe.

Mop sznurkowy

Zamiast pasków ma bawełniane sznurki. Dobrze chłonie wodę. Lepiej posprzątasz, gdy na powierzchni płaskiej będziesz obracać mopem odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, a na nierównej – zgodnie ze wskazówkami. W zestawie do sprzątania oprócz mopa sznurkowego czy paskowego znajduje się wiadro z mechanizmem do odciskania brudnej wody.