Kobieta

Materiały

Włókniny przeszywane - ścierki wykonane z tego materiału są najbardziej popularne, najtańsze, jednocześnie najsłabsze. Natomiast bardzo dobrze się sprzedają ze względu na niską cenę i przyzwyczajenia klientów. Włókniny na te ścierki wykonuje się z odpadów tkanin, które są rozdrabniane, szarpane na surowiec przypominający watę, który następnie jest równo rozprowadzany po płaszczyźnie i przeszywany. Jakość ścierki zależy od

  • ilości bawełny w włókninie - daje ona dobrą wchłanialność wody
  • gęstości przeszycia – daje trwałość
  • gramatury – określa ciężar 1m2 włókniny – im większa gramatura tym lepsza ścierka i większa wchłanialność.

Nie ma ścierek czysto bawełnianych. Do włókniny zawsze dodaje się syntetyku żeby związać włókno bawełniane. Bawełna ma bardzo krótkie włókno, syntetyk dłuższe. Ścierka z czystej bawełny rozsypałaby się. Często klienci mówią, że ich ścierka jest w 100% z bawełny, jest to nieprawda, oznacza to, że mają nierzetelnego dostawcę.

Flanela – wykonana w 100% z bawełny o splocie płóciennym lub skośnym, ale jest ona tkana, więc nie rozsypuje się – dobrze wchłania wodę, łatwo się płucze ale ścierki są cienkie, i mało jej pochłaniają. Są droższe, ale bardzo trwałe. Drapana jedno lub dwustronnie, co daje efekt miękkich "włosków" na powierzchni tkaniny.

Wiskoza – jest to włókno celulozowe I generacji. Jest to podstawowy i najbardziej popularny materiał sztuczny. Ścierki z wiskoy są najlepsze, pośrednie między włókninowymi a flanelowymi. Są dużo grubsze od flanelowych, pochłaniają dużo wody. Praktycznie nie mają wad. Jest ich cała gama, producenci prześcigają się wzajemnie w wymyślaniu nowych, choć nie różnią się one zbytnio cechami użytkowymi. Są one tańsze od bawełnianych, dobrze zbierają kurz, łatwo się płuczą, można mocno wyciskać, szybko schną. Obecnie niemal wyparły ściereczki bawełniane.

Tetra - tkanina w 100% wykonana z bawełny jest ekologiczna, niezwykle miękka, przyjemna w dotyku i oddychająca. Niegdyś utrapienie rodziców, dziś ponownie staje się bardzo popularna. Od dawna stosowana jako pieluszka dziecięca wielokrotnego użytku, ponieważ idealnie pochłania różne substancje, ponadto jest łatwa w praniu i czyszczeniu, szybko wysycha. Obecnie przez większość odbiorców używana głównie do sprzątania, sprawdza się w użyciu domowym oraz w zakładach pracy, jednak nasza tetra posiada wymagane atesty i nadal z powodzeniem może być stosowana u dzieci. Pieluszki tetrowe z bawełny są miękkie, miłe w dotyku i oddychające. Mogą być wykorzystywane już od pierwszych dni życia dziecka - jako otulacz, kocyk, podkład do przewijania, prześcieradło, zasłona przeciwsłoneczna czy ręcznik. Świetnie sprawdzą się jako okrycie podczas karmienia piersią czy podkład na ramię rodzica chroniący ubranie przed ulewaniem. W sprzedaży posiadamy dwa rodzaje tetry: polską o gramaturze ok 110g., oraz importowaną o gramaturze ok. 90g.

Mikrofaza - zwana też mikrobibrą jest to specjalny typ włókniny powstającej przy użyciu nowoczesnej technologii, składającej się z mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Najważniejsze jest jednak to, że włókna otrzymane w ten sposób są aż 10 razy cieńsze niż jedwab, do 30 razy cieńsze niż bawełna, 40 razy cieńsze niż wełna oraz 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Warto pamiętać o tym, że cienkie nie oznacza wcale złe, gdyż mikrofibra jest wytrzymałym materiałem. Gęstość włókna wynosi mniej niż 1 denier. Kiedy włókno jest suche, przyciąga kurz elektrostatycznie. Po zmoczeniu rozbija ich cząsteczki zasysając je. Dlatego mikrowłókna są niezastąpione podczas sprzątania w domu jak i warunkach przemysłowych. Przy tym nie pozostawia smug. Może być w stosowana gospodarstwie domowym: do czyszczenia, wycierania i polerowania luster, okien, mebli, szklanych i lakierowanych powierzchni, chromowanych elementów, sprzętu RTV itp. gdyż nie powoduje uszkodzeń i zarysowań. Dodatkowo przy jej zastosowaniu w sprzątaniu zużywamy mniej wody i środków jednorazowego użytku oraz preparatów chemicznych.

Ściereczkę z mikrofibry warto nabyć, ponieważ jest to produkt niezbyt drogi a trwały. I choć taki kolorowy kawałek tkaniny nie posprząta za nas domu, znacznie nam tę czynność ułatwi i przyśpieszy. Przede wszystkim wiele powierzchni czyścimy bez potrzeby używania detergentów ani żadnych innych środków chemicznych. Wystarczy ciepła woda. Ścierek z mikrofibry można zresztą używać i na mokro i na sucho, zależnie od czyszczonej powierzchni. Produkty z wplecionymi cząsteczkami srebra dodatkowo bardzo długo zachowują cechy antybakteryjne. Dlatego idealnie nadają się do oczyszczania tych miejsc, w których bakterie nader chętnie zbierają się i szybko namnażają, czyli zlewy, kuchenki, wanny, umywalki, kabiny prysznicowe. Zabrudzoną ściereczkę dokładnie płuczemy w ciepłej wodzie lub pierzemy w pralce z delikatnymi tkaninami. Po wysuszeniu nadaje się do ponownego użycia.

Gąbczasta - włóknina gąbczasta wykonana jest z naturalnej celulozy, która oferuje wysoką chłonność produktu i pozwala szybko wyczyścić powierzchnie. Ściereczki gąbczaste łączą cechy ściereczki domowej i zmywaka. Nasączone są specjalnym środkiem odkażającym, dlatego przed pierwszym i po każdym kolejnym użyciu należy je wypłukać w ciepłej bieżącej wodzie. Dzięki wysokiej chłonności i supertrwałości pomoże w utrzymaniu porządku w każdym zakątku domu oraz miejscu pracy. Z powodzeniem może być stosowana: do czyszczenia armatury łazienkowej, zlewozmywaków, kuchenek, glazury, blatów kuchennych, stołów, wnętrza samochodu. Bardzo chętnie stosowana w hotelach i restauracjach. Produkt wielokrotnego użytku. Sucha ściereczka odzyskuje swoje właściwości po namoczeniu. Jej największe zalety to wysoka chłonność wody, tłuszczu i innych substancji, trwałość, nie pozostawianie włókien oraz możliwość łatwego rozprowadzenia środków czyszczących.

Do naczyń - jest całe mnóstwo rodzajów tkanin na ścierki, różnią się one wyglądem i ceną, walory użytkowe wszystkie mają podobne. W ofercie mamy ścierki bawełniane, aby ograniczyć różnorodność mamy - tylko dwa rodzaje – bardzo tanie i średnie. Tkanina na te droższe jest krochmalona, ścierki wyglądają ładniej, ale tylko do pierwszego prania. W sprzedaży pojawiają się tanie ścierki importowane, gł. chińskie i pakistańskie, ale mają one niską jakość. Niemal cały rynek ścierek do naczyń to ścierki bawełniane. Często klienci pytają o ścierki lniane, ale po wyjaśnieniach okazuje się, że prawie zawsze chodzi im o bawełniane. Najtańsze ścierki lniane są ok. 3 do 4 razy droższe od bawełnianych.

Sznurek bawełniany mop - wykonany z oplotu bawełnianego czyli warkocza bawełny oplecionego nitką, aby nie rozsypał się. Podobnie jak w ścierkach włókninowych, nie ma końcówek mop czysto bawełnianych. Zarówno sznurek jak i oplot musi mieć dodatek syntetyku. Im większa ilośc splotu bawełnianego na mopie tym większa jego wchłanialność.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.