Ścierki do kurzu z wiskozy

Najpopularniejsze wykonane są z tetry, flaneli, wiskozy o niskich gramaturach, czasem zwanych flizeliną, taniny frotte.

Zalety i wady ścierek z wiskozy

Dużą popularność zdobywają ścierki z wiskozy, jest ich cała gama, producenci prześcigają się wzajemnie w wymyślaniu nowych, choć nie różnią się one zbytnio cechami użytkowymi. Są one tańsze od bawełnianych, dobrze zbierają kurz, łatwo się płuczą, szybko schną. Obecnie niemal wyparły ściereczki bawełniane. Wadą wszystkich tego typu ścierek z wiskozy jest to, że pozostawiają smugi. Aby nie było smug materiał na ścierki do kurzu musi mieć odpowiednio dobrany skład i technologię. Bardzo dobrze spisują się ściereczki z mikrowłókna (inne nazwy mikrofibra, mikrofaza), są najbardziej uniwersalne ze wszystkich i dziś już niedrogie. Dobrze wchłaniają kurz, wodę, usuwają brud, łatwo się piorą i suszą. Nie pylą i nie zostawiają smug. Własności swe uzyskały przez odpowiednią budowę włókna i skład. Są to bardzo ważne czynniki, które wpływają na jakość sprzątania. Im więcej włókno zawiera poliamidu, tym ściereczka jest lepsza.

Skład ścierek

Najbardziej optymalny skład to 70% poliestru i 30% poliamidu. Obserwowana dziś presja na niską cenę spowodowała, że na rynku pojawiło się dużo tanich ściereczek z mikrowłókna, ale o słabych własnościach, nie zawierają one w ogóle poliamidu, a proces produkcyjny nie zapewnia wymaganych parametrów włókna. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ścierek do kurzu, które posiadają odpowiedni skład aby zapewnić najlepsze właściwości czyszczące.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.