Kobieta

Mopy sznurkowe

Mopy sznurkowe są bardzo popularne w naszych domach, ale paradoksalnie bardzo niewiele o nich wiemy. Przyjrzyjmy się tutaj pokrótce mopom sznurkowym, których cały czas jest najwięcej.

Dobry materiał to podstawa

W mopach sznurkowych mamy do czynienia ze specjalnym pozwijanym w sznurki bawełnianym materiałem. Jego jakość jest kluczowym elementem dla jakości całego mopa, ponieważ sposób wykonania takich sznurków decyduje o jego właściwościach. Nie ma tu żadnej specjalnej tajemnicy – im więcej sznurków, tym lepsza chłonność i im wyższa jakościowo substancja, której użyto do stworzenia mopa, tym wytrzymalsze i efektywniejsze będą jego sznurki. Zazwyczaj zdecydowanie lepiej jest wybrać mniejszy mop wyższej jakości niż większy mop o jakości dyskusyjnej, ponieważ będzie to po prostu lepszy mop sznurowy do mycia podłogi. Sznurki docierają w każde zagłębienia, dlatego taki rodzaj mopa sprawdzi się w szczególności przy myciu powierzchni o nieregularnych kształtach (np. płytek ceramicznych z fugami). By właściwie użytkować taki mop, niezbędne będzie wiaderko, które umożliwi odciskanie nadmiaru wody ze sznurków.

Chłonność

Za najważniejszą cechę każdego mopa zazwyczaj uchodzi jego chłonność. Jest ona zależna od samej wielkości mopa, gramatury jego sznurków, czyli od jego ciężaru, a także od rodzaju zastosowanego włókna. Jeśli chcemy, żeby mop chłonął naprawdę dużo wody, musi on być ciężki oraz duży. Nie da się tego załatwić inaczej. Co więcej, trudny może być wybór pomiędzy mikrofibrą i bawełną. Sznurki oparte na obu tych substancjach mogą być teoretycznie równie chłonne, przez co o wszystkim decyduje jakość wykonania danego mopa. Mocowanie mopa

Mocowanie mopa

W praktyce najczęściej będziemy mieli doczynienia ze standardowym gwintem pasującym do różnego rodzaju kijów plastikowych, aluminiowych, metalowych czy zyskujących na popularności kijów drewnianych.

Końcówkę nakręcamy ma gwint znajdujący się na czubku kija.

Mop sznurkowy może być:

  • bawełniany – sznurki w miarę dobrze chłoną wodę i można je porządnie wycisnąć. Polecane do każdego rodzaju podłogi.
  • z mikrofibry – świetnie radzą sobie z kurzem i zabrudzeniami, nie pozostawiając smug.
  • z włókien syntetycznych – słabszej jakości, niezbyt dobrze chłoną wodę, nie należy używać ich do mycia paneli laminowanych i podłóg drewnianych, które są wrażliwe na nadmiar wody.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.