Kobieta

Tradycyjne pieluchy dla dzieci, pieluszki z bawełny

Tradycyjne pieluszki dla dzieci, czyli dobrze znane pokoleniu naszych mam i babć pieluszki tetrowe wracają do łask. Dlaczego?

W dobie powrotu do natury unikaniu chemii, szczególnie w pielęgnacji noworodków, niemowląt i małych dzieci, wszechobecnych alergii i wzrostu świadomości ekologicznej to po prostu wymarzony produkt.

Nie tylko do higieny

Tetra wraz z pojawieniem się wygodniejszych pieluch jednorazowych, nie zniknęła zupełnie z wyprawek przygotowywanych przez troskliwych rodziców dla noworodków. Nawet jeśli mama i tata zdecydowali o używaniu pieluszek wielorazowych, w wyprawce niemowlęcia nie mogło zabraknąć, chociaż kilkunastu sztuk pieluch tetrowych. Pieluszki z bawełny są bowiem miękkie, cieniutkie i doskonale nadają się do innych celów niż zachowanie higieny. Można nimi nakryć niewolę w upalne dni, zabezpieczyć ubranie rodzica przy "odbijaniu" po posiłku dziecka, wycierać delikatną buźkę niemowlaka, czy używać ich jako delikatnego ręcznika po kąpieli. Kolorowe pieluchy z tetry, z wesołymi nadrukami są też uroczym elementem wyposażenia dziecięcego łóżeczka czy wózka. Zabrudzone trwale, zniszczone pieluchy mogą być nadal wykorzystywane jako jedne z wydajniejszych ściereczek podczas porządków domowych.

Tetra na co dzień? Oczywiście, że tak!

Wiele w ostatnich latach piszę się i mówi o szkodliwości pieluch wielorazowych na wielu poziomach. Po pierwsze mogą być szkodliwe dla dziecka, pełne chemii powodują często uczulenia, podrażnienia i częstsze odparzenia. Fatalnie wpływają na środowisko naturalne, co na szczęście zaczyna być coraz bardziej istotne dla wielu świadomych rodziców (jedna pielucha rozkłada się od 300 do 500 lat, a zmieniając je prawidłowo-kilkanaście razy dziennie, naprawdę produkujemy ich tony). Ekomamy nie muszą zupełnie z nich rezygnować, ponieważ na rynku dostępne są biodegradowalne jednorazówki. Niestety są one znacznie droższe od klasycznych odpowiedników. Niska cena pieluch tetrowych to jedna z ich największych zalet (szacuje się, że nawet licząc z prądem, wodą, proszkiem do prania i zużyciem materiały, że jest to koszt o połowę niższy, niż koszty pieluch wielorazowych).

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.