Kobieta

Gąbki i zmywaki do mycia

Gąbki do mycia, to najpopularniejsze, najtańsze i najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o prawidłowe i skuteczne usuwanie zabrudzeń z naczyń.

Zalety

Gąbki do mycia naczyń obok detergentów, są najważniejszym narzędziem, pozwalającym nam usunąć resztki przyklejonego jedzenia czy tłuste osady. Zaletą gąbek jest ich uniwersalność. Można je stosować praktycznie do wszelkich naczyń, a ich poręczność i rozmiar, pozwalają na szybkie usuwanie wszystkich zabrudzeń. Gąbki oraz zmywaki, to też rozwiązanie najtańsze. W odróżnieniu od skomplikowanych przyrządów do mycia naczyń koszt gąbki to jedynie kilka złotych, a sam produkt zazwyczaj sprzedawany jest w wygodnych zestawach, gdzie po zużyciu, możemy natychmiast wymienić daną gąbkę na nową. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do biegania po sklepach, za każdym razem, gdy pojawia się potrzeba wymiany gąbki do mycia naczyń.

Jak często wymieniać gąbki?

Aby odpowiednio zadbać o czystość naczyń i nasze zdrowie, gąbka powinna być regularnie wymieniana na nową. Mimo tego, że zmywaki każdorazowo nasączane są płynem do zmywania naczyń, a czasami też specjalnym środkiem antybakteryjnym, to na ich powierzchni gromadzą się bakterie, które w dużym nagromadzeniu mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Szacuje się, że na szesnastu centymetrach kuchennej gąbki, która nie została wymieniona przez dłuższy czas, może znajdować się nawet ponad trzysta sześćdziesiąt mikrobów. Ciepłe i wilgotne środowisko, jakim jest powierzchnia gąbeczki do zmywania naczyń, jest bowiem niemal doskonałą wylęgarnią drobnoustrojów. Na nie wymienianych gąbkach znajdziemy pałeczkę zapalenia płuc, bakterię wywołującą zapalenie opon mózgowych, gronkowca złocistego, salmonellę, Escherichia coli, a także bakterię Acinetobacter odpowiedzialną między innymi za zakażenia skóry. Z tego powodu, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie doprowadzić do pojawienia się choroby, gąbka powinna być wymieniana przez nas po około tygodniu jej używania. Regularna wymiana gąbki jest tutaj gwarancją nie tylko czystych naczyń, ale też naszego bezpieczeństwa.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.