Kobieta

Zalety ścierek z mikrofibry

Ścierki z mikrofibry coraz częściej dostępne są w naszych sklepach i cieszą się wśród użytkowników rosnącą popularnością. To efekt zalet, jakie posiada ściereczka z mikrowłókna.

Na pytanie, do czego użyć ściereczki z mikrofibry, właściwa odpowiedź brzmi – właściwie do wszystkiego. Sama mikrofibra to rodzaj bardzo cienkiego włókna, które jest wytwarzane przy zastosowaniu najnowszych technologii. Składa się ona z mieszanki poliestru i poliamidu. Tkaninę tę wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle tekstylnym do produkcji pościeli, koców i śpiworów, a także właśnie do produkcji wszelkich ściereczek czyszczących oraz nakładek myjących na mopy.

Największą zaletą tego materiału jest jego niesamowita chłonność, co właśnie czyni go idealnym do zastosowania w zakresie sprzątania. Bardzo ułatwia to zbieraniu nadmiaru wody z czyszczonych powierzchni, dzięki czemu nie tylko jest ona czystsza, ale też unikamy sytuacji, w której namnażają się drobnoustroje, które szczególnie chętnie rozwijają się w wilgotnych środowiskach. Mikrofibra idealnie nadaję się też do ścierania powierzchni z kurzu, zabrudzeń czy plam. Doskonale przylega bowiem do czyszczonej powierzchni i jest w stanie skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia także ze szczelin czy mikroporów. Mikrofibra jest też ekonomicznym materiałem oraz przyjaznym dla środowiska. Wszystko dlatego, że ze względu na swoje właściwości, wymaga minimalnego zastosowania detergentów. Czyszczenie z jej udziałem jest możliwe nawet bez specjalnych środków czyszczących, a z użyciem jedynie niewielkiej ilości wody. Ekonomia tego rozwiązania nie polega tylko na redukcji zużycia środków czyszczących. Sam materiał jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia oraz zniszczenia mechaniczne wynikające z aktywnego użytkowania. Dodatkowo włókno jest tutaj odporne na pranie, dzięki czemu przez bardzo długi czas ściereczki z mikrofibry zachowują swoje pierwotne, fabryczne właściwości i nie ma konieczności ich częstej wymiany, co oczywiście jest pewną oszczędnością na poziomie wydatków w gospodarstwie domowym.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.