Kobieta

Czy naprawdę tak ważny jest dobór odpowiedniej ścierki?

Zazwyczaj posiadamy dużą ilość ścierek i wykorzystujemy je na wiele różnych sposobów. Sam wybór dobrej jakości ścierki może okazać się problemem, gdy jedne będą wydawać się zbyt cienkie i słabe, a inne zbyt grube i mało chłonne. Każdy, kto mierzy się z zamiarem zakupu ścierek powinien dowiedzieć się czym przede wszystkim warto się kierować, by wybór okazał się trafiony.

Najistotniejszą rzeczą przy wyborze ściereczki jest określenie do czego ma być używana. Przy różnych materiałach, gramaturach oraz rozmiarach do różnych powierzchni i obiektów będą miały zastosowanie różne ścierki. Inne do użytku domowego, inne w sektorze gastronomicznym, hotelarskim czy przemysłowym w zakładach pracy.

Ścierki przede wszystkim powinny być chłonne. Uciążliwą sytuacją jest kiedy mamy mokrą powierzchnię i ścierkę, która zamiast chłonąć wodę rozciera ją po posadce. Dlatego warto zwrócić uwagę na zwartość bawełny w materiale. Bawełna odpowiada za chłonięcie cieczy, im większa jest jej ilość tym ścierka jest bardziej chłonna.

Kolejną ważną rzeczą jest gramatura która określa ciężar 1m² włókniny – im większa gramatura tym lepsza ścierka i lepsza jej wchłanialność.

Podsumowując jeśli nie lubimy walki z brudnymi powierzchniami w naszym otoczeniu i nie chcemy poświęcać na to zbyt wiele czasu, należy wybrać odpowiedni produkt do sprzątania.. Produkt, który umożliwi szybką i łatwą pracę oraz przyniesie dobre efekty sprzątania.

Polityka Prywatności

Zobacz ważne informacje o tym, jak szanujemy Państwa dane osobowe

Szanowni Państwo

Szanujemy Państwa dane osobowe. Po wejściu na naszą firmową stronę nie pobieramy Państwa prywatnych danych. Możecie Państwo przeglądać treści bez obaw, że bez Waszej wiedzy i zgody rozpoczniemy pobieranie prywatnych informacji.

Stosujemy pliki cookies, ale jedynie do obsługi liczników odwiedzin, dostosowania strony do Państwa potrzeb (urządzeń).

Wysyłając formularz kontaktowy dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na to, aby firma Ergon Adam Wilanowski z siedzibą ul Mory 8, 01-330 Warszawa - przetwarzała Państwa dane w celach obsługi kontaktu. Firma Ergon jest jednocześnie w tym wypadku Administratorem Danych Osobowych.

Otrzymanych od Państwa danych nigdy nie przekażemy osobom postronnym oraz innym podmiotom. Używamy ich tylko do kontaktu z Państwem (np. obsługi zamówienia).

Po jakimś czasie, najpóźniej po roku, skasujemy informacje, które dostaliśmy od Państwa oraz usuniemy z naszej bazy Państwa dane osobowe.

Serwer może pobierać automatycznie niektóre dane dotyczące Państwa komputera lub przeglądarki (adres IP, nazwa przeglądarki). Serwer przechowuje takie informacje z tzw. logach. Zwykle kasuje je automatycznie, najpóźniej po roku od ich pobrania.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo jakieś pytania. Przysyłają Państwu wszelkie prawa opisane w tzw. RODO w tym prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do usunięcia z naszej bazy Państwa danych osobowych.